KÜSI PAKKUMIST

KUIDAS SAAME KASULIKUD OLLA

Lihtne ja soodne viis kindlustada ära kõik, mis Sulle on kallis!

Saatke meile oma kindlustushuvi, kas läbi kõrval asuva küsimustiku, või saatke kindlustus@optimal.ee ning me saame Sulle juba edaspidi palju abiks olla, maakler seisab kindlustusvõtja huvide eest.

Meie käest on palju küsitud, kas reisikindlustusest piisab, kui meiega reisil olles peaks midagi juhtuma, et saaksime hüvitise ja kas tuleb ka õnnetusjuhtumikindlustus lisaks sõlmida?

Siin oleme selgitanud, et need on kaks eraldi teemat, üks katab kulu ja teise korral saab hüvitist, aga mõlemad on hädavajalikud ja mõistlik sõlmida. 

Reisikindlustus = ootamatute kulude hüvitamine. 

Näiteks esmaabikulu, kaetakse ootamatu kulu visiiditasu ja ravimitele. Kaetakse samuti hädavajaliku operatsioonikulu näiteks pimesoole korral jms kulu. Samuti operatsioonijärgse transpordikulu sh lähedase inimese kulu. Siin on kindlustuskaitse ulatus väga suur ja veel seltsiti süvenedes (kuna tingimused on erinevad, kerkivad esile ka erisused) vajab Sinu jaoks täpsemat selgitust.   

Seega laias plaanis on reisikindlustusest abi nagu haigekassa kuluhüvitise põhimõte, aga lisaks reisikindlustuse lepingu kindlustuskaitse ulatus on oluliselt suurem kuna reisikindlustusega kaasneb ka ootamatute transpordikulude jms kulude katmine. Kehtib vaid reisil olles (st Eestis ei kehti).

Õnnetusjuhtumikindlustus = rahaline kompensatsioon ja kehtib kogu-maailmas sh ka Eestis.

See ongi meie abi Sulle, et maalida lihtne ja selge pilt, kuidas saaksid reisil olles rahulikult reisi eesmärki nautida ja mitte ennast üle koormata tingimustesse süvenemisega. Meiega vesteldes ja meie kaudu sobiva lepingu sõlmides, oleme leidnud just Sulle olulise ja vajaliku kaitsega ning seltsi tingimustega lepingu. 

Reisil olles kahjujuhtumi ilmemisel tekib alati küsimus, mis teha ja kuhu pean helistama?

Sõlmides meie kaudu sobiva reisikindlustuse lepingu, saame ka Sind reisil olles kõige hädavajalikumal hetkel aidata sellega, et võtate esimesel võimalusel meiega ühendust ning meie spetsialistid annavad nõu kuidas vastavalt sündmuse iseloomule käituda ja kellega lisaks ühendust võtta.

Praktikas on väga palju näiteid kuidas oleme saanud inimesi päästa väga keerulistest olukordadest. Siin võib teadmatusest tekkida ootamatu lisakulu selliselt, mida seltsid ei hüvita. Näiteks teadmatus seltsiga kokkuleppele jõuda, kas pimesoole operatsioon tuleks teha riiklikus haiglas või erahaiglates jne.. ehk olukord mille peale tavaliselt kindlustusvõtja ei tule ja ei oska olukorda hinnates ka vastavalt käituda. Seega vale ise langetatud otsus võib tuua kaasa selle, et selts tekkinud kulu ei hüvita. 

Kuna seltsiti on tingimused ja hüvitamispõhimõtted erinevad ning kindlustusvõtjatel ka reisi eesmärgid erinevad, siis küsige pakkumust meie käest! 

Kui reisite ohtlikku piirkonda, või teatud juhul tekivad tõrked näiteks USA tollikontrollis, siis meie kaudu lepingut sõlmides kaardistame riskid ja anname neist riskidest koheselt ka kindlustusvõtjale teada, et mida lepinguga välistatakse ja millega tuleb reisile minnes arvestada, et ootamatuid tõrkeid võimalikult minimeerida. 

Meie spetsialistid selgitavad välja kindlustushuvi, hindame reisi sihtpunktis asuvat kindlustusriski ja sellest lähtuvalt leiame sobivamate tingimustega, hüvitispiiridega ning maksega pakkumuse. 

Anname seejärel ülevaate sobivaimast kindlustuskaitsest ning saame sõlmida sobiva lepingu, millest on reisil olles just kindlustusvõtjale kõige rohkem abi.

Näiteks kui sõidate perega puhkama ja ei tegele muuga, kui kultuuriürituste külastamisega, vaatamisväärsustega tutvumisega, pildistamisega, rannas päevitamisega ehk puudub selge seos füüsilise tööga või ekstreemsustega, siis on tegemist tava puhkusereisiga ja vastavalt sellele on ka lepingul nn tavatariif.

Kui aga sõidate ekstreemsporti tegema näiteks sukelduma, alpinismi, langevarjuhüpped, jms alad, mis väljuvad tavareisi eesmärgist, siis ei tasu kindlasti puhkusetariifiga lepingut sõlmida.  

Kui olete füüsilise töö või spordieesmärgiga, siis on tark kindlasti lepingut sõlmides need riskid lepingul ära määratleda. Selle eest võetakse küll lisamakse, kuid näiteks tööl viibides midagi juhtub on ka hüvitise saamine oluliselt lihtsam, kui reisile minnes ikka õigete riskidega lepingu soetate.

Sest juhul kui reaalselt midagi (fataalset) ekstreemsuste tagajärjel juhtub, võite tekitada paraja segaduse ja peavalu kahjude menetlemisel ning hüvitise saamisel just oma lähedastele. Võib jääda ka sootuks hüvitis ära, kui on risk teadlikult valesti antud ja hinnatud. Kindlasti on oluline silmas pidada ka reisi tegelikku eesmärki.

Hoolitseme ka lepingute halduse eest, et tagada kindlustusobjektile järjepidev kindlustuskaitse:

Seega tasub olla tähelepanelik, et oleks olemas kehtiv korduvreisikindlustuse leping.

Oluliselt mugavam ja turvalisem viis kuidas lepingu õigeaegset pikendamist mitte ära unustada on nii, et saadate meile oma kindlustusobjekti andmed ja sõlmite meie kaudu sobivate tingimuste ning hinnaga lepingu.

Nii saate olla edaspidi kindlad, et selle lepingu lõppemisel tuletame õigeaegselt meelde ja saadame e-postiga uue võrdlevate seltside pakkumused ning pikendame kindlustusvõtja soovil sobiva uue lepingu. Seega siis ei pea te kindlustusvõtjana ise lepingu lõppemist pidevalt meeles pidama ja pikendamise kohustus on juba meie töö.